Novinky

Jak to je s mimomanželským sexem u muslimů, záleží na výkladu. Klíčovou pasáž koránu prý sežrala koza

28.9.2019

Světovými médii v minulých dnech proletěla zpráva o tom, že v indonéské provincii Banda Aceh byli brutálně veřejně mláceni ratanovou rákoskou muži a ženy odsouzení za mimomanželský sex. Jedna z žen při mlácení rákoskou omdlela a záznamy exekuce ukazují do krve zraněná těla nešťastných odsouzenců. V této indonéské provincii platí zákony islámského práva šaría v jeho základním ortodoxním pojetí a mimomanželský sex je tam trestán nejen bičováním, ale i následným vězením a společenskou stigmatizací. Opět se tak plně ukázalo pohrdání základními lidskými právy ze strany ortodoxního aplikování islámského práva šaría. Pokračování.

Boris Johnson je oponenty označován jako islamofob. Sám má ale muslimské kořeny v Turecku

28.9.2019

Současný britský premiér Boris Johnson si svou razancí, se kterou prosazuje brexit, vysloužil obvinění z diktátorských a nedemokratických přístupů. Zároveň je ve Velké Británii také napadán jako islamofob a rasista, protože si dovolil o islámu říct, že je jednou z příčin zaostalosti muslimského světa. Přitom se u nás v České republice málo ví, že sám Boris Johnson má muslimské kořeny. Pokračování.

Zabíjení nevěřících je součástí islámského práva, nikoliv úchylkou radikálů

24.4.2017

Pákistánského studenta Mašala Chána zavraždil dav jeho spolužáků za údajnou urážku islámu, informuje web britské stanice BBC. Podle médií byl student nejprve brutálně mučen a poté zabit. Jde o další případ zabití po obvinění z rouhání proti islámu, jež se opírá o islámské právo šarí’a, a tudíž se v Pákistánu trestá smrtí.

Pokračování.

Nový výzkum: Mezi mladými muslimy ve Francii prudce stoupá náchylnost k fanatismu

24.4.2017

Mladí francouzští muslimové jsou mnohem náchylnější k náboženskému fanatismu než mladí křesťané a další nemuslimové, jak vyplývá z pilotního výzkumu francouzského Centre National de la Recherche Scientifique (Národní výzkumné centrum – dále CNRS), které zkoumalo názory 7000 mladých Francouzů ve věku 14 až 16 let.

Pokračování.

Výzkum v německých mešitách: Integrace do společnosti je zlo pro islám

24.4.2017

Reportér sítě veřejnoprávních televizních stanic ARD Constantin Schreiber navštívil několik mešit v Německu a byl šokován z veřejných pátečních kázání, která se v nich odehrávají. V rozhovoru pro web týdeníku Stern o tom poskytl obsáhlý rozhovor, v němž hovořil o svých zkušenostech, jež sepsal do podoby knihy.

Pokračování.

Starší »


Zvukové záznamy debat Lukáše Lhoťana

Islám a západní kultura 

Ve středu 17. dubna 2013 uspořádala vysoká škola CEVRO Institut konferenci s názvem Islám a západní kultura. Akce se uskutečnila tradičně v atriu vysoké školy.. záznam konference / english, česky.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | výměna odkazů